Wybierz miejsce na sesję ślubną

 

Już za nami są czasy, gdy zdjęcia ślubne wykonywało się tylko w studio na tle namalowanego ogrodu. Choć wciąż są w Polsce miasta, gdzie króluje tylko jeden park, w którym wykonuje się zdjęcia wszystkim młodym parom, jednak wcale tak być nie musi. Cudowne miejsce to już połowa sukcesu.

 

Zatem co może zaproponować na fotograf ślubny? Fotograf ślubny z pewnością ma kilka opcji do zaproponowania. Przykładowe opcje:

fotografia ślubna

Opuszczone miejsca i ruiny industrialne

To propozycja dla bardzo odważnych z wielu powodów. Po pierwsze: takie miejsca są w sumie nie do końca zachwycające. I w tym całe ich piękno, zwłaszcza gdy kontrastują z pięknymi strojami Pary Młodej. Po drugie: ruiny budowli z reguły są takie, że ich konstrukcja nie należy do stabilnych. Nigdy nie wiadomo, co może się stać i trzeba niezwykle uważać na każdym kroku. Z tym też wiąże się trzeci powód – czasem spodoba nam się miejsce, do którego wstęp jest zabroniony. Dla wielu osób to jednak nie jest przeszkoda i wchodzą tam na własną odpowiedzialność.

 

Ruiny zamków i pałaców
Nadal ruiny, jednak w zupełnie innej odsłonie. Mają w sobie coś tajemniczego i nadal noszą ślady starej świetności. W niektórych podobno można jeszcze spotkać duchy, a w razie takiej sytuacji rolę „białej damy” odegra Panna Młoda.

 

Zamki i pałace
Odrestaurowane i zadbane w odróżnieniu od ruin nie przywodzą na myśl czasów przeszłej świetności, ale raczej oddają wrażenie, jakbyśmy przenieśli się do tamtych czasów. To właśnie tam można się poczuć jak prawdziwa księżniczka lub książę z bajki.

 

Parki i ogrody
Najlepiej utrzymane trawniki, wieloletnie, ogromne drzewa, magiczne światło, które migocze pomiędzy zielonymi liśćmi – parki i ogrody to piękne miejsce na fotografowanie dla Młodej Pary. Fotografia ślubna to bowiem pamiątka na całe życie. O odnalezienie ich w najbliższej okolicy nietrudno, ale oczywiście niektóre są o wiele bardziej zaskakujące od innych. Przykładem może być park Skaryszewski w Warszawie lub piękny park Pszczynie, Mosznej lub Pławniowicach. Niezwykle popularne jako lokalizacja ślubnego pleneru są także ogrody botaniczne z których słynie przede wszystkim Wrocław i najpiękniejszy ogród japoński w Polsce.