Przewodnik po Bonn

Bonn leży po obu brzegach Renu. Mieści się  tu stary i słynny uniwersytet. Kiedyś znajdowała się tutaj siedziba rządu, która została przeniesiona do Berlina po zjednoczeniu Niemiec.  Bonn słynie również jako miejsce narodzin Beethovena.

Bonn leży po obu brzegach Renu. Mieści się  tu stary i słynny uniwersytet. Kiedyś znajdowała się tutaj siedziba rządu, która została przeniesiona do Berlina po zjednoczeniu Niemiec .  Bonn słynie również jako miejsce narodzin Beethovena.

Oferuje turystom wiele ciekawych atrakcji - zobacz zabytki Niemiec . Ponadto odbywają się tu imprezy, które są godne uwagi. Festiwal Beethovena trwa od połowy września do połowy października. Mieści się tu również wiele ciekawych muzeów. Bonn zrobił wiele, aby rozwijać swoje powiązania z Ludwikiem van Beethovenem, jednym z najbardziej cenionych kompozytorów niemieckich. Centralnym punktem "Beethovena City" jest Beethoven-Haus, dom, w którym urodził się  w 1770 roku wielki kompozytor, Beethoven-Haus. W 1889 roku zostało założone tutaj muzeum. Zgromadzona tu została kolekcja rzadkich przedmiotów i dokumentów. Mieści się tutaj również centrum badawcze  (w którym zwiedzający mogą posłuchać rzadkich nagrań) oraz Chambers Music Hall, które prowadzi program koncertów Beethovena o zróżnicowanej tematyce. Istnieje możliwość zwiedzania z przewodnikiem. Interesujący jest również Beethoven Monument, duży brązowy posąg wzniesiony w 1845 roku w Münsterplatz. Katedra w Bonn poświęcona Świętemu Kasjuszowi i Florentemu jest jednym z najlepszych kościołów nad Renem. Została zbudowana w XI-XIII wieku, jest również jednym z najstarszych niemieckich kościołów.

Najważniejsza jest XI-wieczna wschodnia skrypta, XII-wieczny krużganek oraz unikalne wejście na wieżę. Muzeum Koenig  - jest jednym z największych muzeów historii naturalnej na świecie. Został otwarty w 1934 roku. Znajdują się tutaj różne eksponaty flory i fauny oraz ich siedlisk. Główną atrakcją jest doskonała "Nasza Niebieska Planeta". Wystawa prezentuje ekosystemy dzięki seriom fascynujących dioram, włącznie z afrykańską sawanną, lasami tropikalnymi i regionami polarnymi. Muzeum można zwiedzać z przewodnikiem.