Ogród kwiatowy

 

Zbliżająca się wiosna to doskonały czas, aby zająć się ogrodem. Pomimo tego, że rośliny znajdują się jeszcze w zimowym śnie, warto już teraz o nie zadać, ponieważ od tego jakie prace teraz wykonamy będzie zależało jak będą one wyglądać na wiosnę oraz lato. Na początku powinieneś usunąć zimowe zabezpieczenia roślin, które chroniły przed przemrożeniem. Szczególną uwagę powinniśmy poświęcić drzewom owocowym oraz krzewom ozdobnym.

ogród kwiatowy 2016Gdy mrozy już ustąpią należy je odpowiednio przyciąć, a chore oraz zbyt gęste gałęzie usunąć. Kolejne zadanie, które czeka na Ciebie to przygotowanie ziemi pod sadzenie kwiatów. Podstawą jest oczywiście przekopanie całego ogródka gdzie będziesz sadził rośliny. Pamiętaj, że od momentu użyźnienia gleby do momentu sadzenia powinno minąć co najmniej 7 dni. Aby nasze ogródy kwiatowe wyglądały efektownie już wczesną wiosną możesz zasiać pierwsze rośliny, które będą dobrze znosiły noce przymrozki. Jednak przymrozki mogą się pojawić jeszcze nawet w maju, dlatego jeżeli posiadasz rośliny wrażliwe na niskie temperatury, warto je odpowiednio zabezpieczyć. Ale samo przygotowanie ogrodu to nie wszystko.

 

Skąd brać inspirację aby nasz ogród wyglądał pięknie?

parada kwiatów

Doskonałym pomysłem jest wzięcie udziału w różnego rodzaju wydarzeniach ogrodniczych lub odwiedzenie profesjonalnie przygotowanych ogrodów. Keukenhof to miasto położone w Holandii, które na wiosnę odwiedzają rzesze turystów, a wszystko przez piękny ogród głównie z roślinami cebulowymi. Jednak miasto to oferuje również inne atrakcje dla miłośników ogrodnictwa.

 

Parada kwiatów holandia 2016 to miejsce gdzie prezentowane są różnego rodzaju kwiaty. Samej paradzie towarzyszą również wystawy kwiatowe, które co tydzień się zmieniają. Keukenhof to doskonałe miejsce, aby zdobyć nową wiedzę na temat kwiatów, oraz inspiracje, które będziesz mógł wykorzystać w swoim ogrodzie.