Tag Archives: mieszkania na sprzedaż słupsk cena

Jak zbudować dom w wersji oszczędnościowej

Podejmując decyzje o budowie swojego domu jednorodzinnego na pewno powinniśmy zabezpieczyć stronę finansową tak poważnej inwestycji, chodzi po prostu o realne zgromadzenie funduszy na całość inwestycji, aby nie doprowadzić do sytuacji tego rodzaju, że gdzieś na pewnym etapie budowy policzymy, że już kończą się nam środki finansowe i nie wiadomo, co dalej. Lepiej jest już na samym początku ciąć nieco koszty naszej inwestycji, pozostawiając pewne kwoty w rezerwie, niż forsować budowę domu – jak to się mówi – w pełni wypasionego, jednak niekoniecznie z dozą pewności, że wystarczy środków na całość inwestycji, włącznie oczywiście z kosztem zagospodarowania – chociaż w wersji oszczędnościowej – posesji. Trzeba już na etapie poszukiwania projektu domu może zdecydować się na taki, który określa domo mniejszej powierzchni, nieco mniej kosztownej konstrukcji, a jeżeli jednak jesteśmy zdecydowani nadal na projekt pierwotny, wówczas trzeba zastanowić się nad możliwością wybudowania wersji oszczędnościowej danego domu. Oszczędności można poszukać w wielu miejscach, poczynając od wybudowania ścian zewnętrznych w systemie jednej ściany, ocieplonej dość porządnie styropianem, aż po elementy wykończenia domu, a więc zastosowania tańszych materiałów na ściany działowe, tańszego systemu ogrzewania domu czy też zastosowania jako pokrycie dachowe blachodachówki, która jest relatywnie najtańszym materiałem służącym na pokrycia dachowe domów jednorodzinnych.

Cześć, mam na imię Korneliusz i bardzo serdecznie zapraszam Was do recenzji mojego bloga. Staram się zamieszczać na nim wszelkie informacje, które posiadam, aby inne osoby też mogły się rozwijać. Serdecznie zachęcam!

A może dach z dachówki bitumicznej

Każdy powstający nowy budynek, niezależnie od jego rodzaju, jego funkcji, musi posiadać odpowiedniej jakości dach, a taki dach składa się z konstrukcji dachowej, a więc krokwii, odeskowania (chociaż ostatnio buduje się również w wersji bez tego elementu), łat, kontrłat oraz pokrycia dachowego – od tego, jakiego rodzaju będzie to pokrycie, zależy ułożenie poszczególnych łat, jak też i solidność konstrukcji dachu, dostosowanej do wagi danego pokrycia dachowego. Obecnie nie stosuje się pokryć dachowych, jakie jeszcze w latach osiemdziesiątych XX wieku były obowiązujące, najczęściej wybór pokrycia dachowego zależy od danego inwestora, bowiem poszczególne rodzaje materiałów mają duże zróżnicowanie cenowe, różne wymagania, choćby pod względem wytrzymałości na takie obciążenia jak pokrywa śniegowa, zalegająca na dachu. Z każdym rokiem coraz większa popularnością cieszy się w naszym kraju jako pokrycie dachowe dachówka bitumiczna – jest to jakby połączenie dachówki ceramicznej, to jest klasycznej (jeśli chodzi o sam wygląd, grubość) oraz blachodachówki (jeśli chodzi z kolei o lekkość danego materiału, dużą zawartość tworzyw syntetycznych). Pokryte w ten sposób dachu do złudzenia przypominają te właśnie kryte dachówką klasyczną, niektórzy muszą aż dotknąć takiego dachu, aby uznać, że nie jest to dachówka ceramiczna. Dachówka bitumiczna nie jest tak delikatna podczas przewożenia czy transportu jak blachodachówka, dobrze ja się układa na konstrukcji dachowej, ponieważ produkowana jest w różnej wielkości arkuszach. Jej kolejna zaleta to możliwość dowolnego kreowania jej koloru.

Cześć, mam na imię Korneliusz i bardzo serdecznie zapraszam Was do recenzji mojego bloga. Staram się zamieszczać na nim wszelkie informacje, które posiadam, aby inne osoby też mogły się rozwijać. Serdecznie zachęcam!