Kąpiele psa to podstawa

 

Systematyczne kąpiele psa to nie problem

 

szampon do kąpania psaNasze psy dobrze potrafią zadbać o swoją higienę, używając do tego celu swojego szorstkiego języka, jednak w tym względzie nie są takimi perfekcjonistami jak koty, które potrafią mnóstwo czasu spędzać na wylizywaniu swojego futra. Psy uwielbiają biegać po dworze i to bez względu na pogodę, toteż ich futra dużo bardziej niż u kotów są narażone na zabrudzenie, przyklejanie się kawałków błota czy rzepów. Jest to szczególnie przykre u ras długowłosych, u których futro skleja się i tworzy kołtuny.

Dlatego higiena psa to podstawa, gdy zależy nam na dobrym zdrowiu i komforcie pupilka, a ponadto gdy mieszka on w naszym domu i śpi na naszych meblach. Mycie psów bywa uciążliwe i kłopotliwe, zwłaszcza gdy są to psy duże, o dłuższej sierści. Możemy wykorzystywać do tego profesjonalne szampony, które nie tylko myją, ale i pielęgnują sierść psa. Możemy też systematycznie zabierać pupila do psiego SPA, gdzie zajmą się nim specjaliści, którzy wykąpią zwierzę, wyszczotkują i zaaplikują mu kosmetyki, które zapobiegną tworzeniu się kołtunów na sierści.

Foto-książka świetnie uwieczni Twojego wspaniałego psa.

kąpanie psa

Kosmetyki dla psów możemy dostać w każdym sklepie zoologicznym, jednak nie postępujmy pochopnie przy ich wybieraniu. Każda rasa psów charakteryzuje się inną sierścią, zdarzają się też psy o obniżonej tolerancji na jakiś składnik kosmetyków. Dlatego oprócz śledzenia nowinek w kwestii kosmetyków dla psów, warto skonsultować się z zaufanym weterynarzem. Specjalista, który zna się na zdrowiu psów, oraz doskonale zna stan zdrowia naszego pupila, na pewno pomoże nam dobrać szampony i pudry, które zadbają o sierść naszego psa, wypielęgnują ją, i zapobiegną przykrym dolegliwościom typowym dla przedstawicieli danej rasy, oraz nadadzą sierści psa zdrowego wyglądu.