Atrakcje turystyczne w Ekwadorze

Na północ od Quito stoją najbardziej wyszukane w kraju preinkaskie kopce i zabytki. Znajduje się tu 15 ściętych gliniastych ostrosłupów, z których dziewięć ma długie podjazdy. Zasłonięte ziemią i trawą zniknęły z pola widzenia, ale kilka zostało odkrytych i następnie wydobytych, aby pokazać turystom i mieszkańcom, jak zostały zbudowane.

W pobliżu Puerto Lopez  znajduje się Park Narodowy Machalilla, jedyny przybrzeżny park narodowy Ekwadoru, gdzie istnieją doskonałe możliwości do zobaczenia wielorybów i humbaków, od czerwca do września. W Ekwadorze możesz się też uczyć hiszpańskiego. Quito jest stolicą nauk języka hiszpańskiego w Ameryce Południowej. Utworzono tu wiele szkół i klas, które pomogą Ci skutecznie opanować język, który lokalnie jest mówiony cicho i wyraźnie. Możesz też wziąć indywidualne lekcje z lektorem.

Indywidualne programy nauczania pozwalają nauczyć się uczniom dobrze mówić po hiszpańsku i nabyć umiejętności komunikacyjne w krótkim czasie. Sprawdź opinie i porozmawiaj z innymi uczniami, aby ocenić jakość kursu i akademii językowej wystarczająco wcześnie. Izolowana prowincja Loja jest labiryntem małych łańcuchów, dolin i chmur lasów.

Miasto Loja jest jednym z najbardziej kulturalnych miast Ekwadoru. Zmieniono tutaj regularny szlak turystyczny - zobacz szlaki mala fatra , dzięki temu ma wyrazisty charakter. Indianie z okolic Saraguros są dumni ze swych tradycji. Loja jest również świetną bazą wypadową do zwiedzania Parku Narodowego Podocarpus i jest przystankiem na trasie do Vilcabamba. Tena słynie z lasów deszczowych i rzek przepływających przez nią. Tena jest pięknym miejscem, dzięki któremu możesz dowiedzieć się o Amazonce. Jest to także region idealny na spływ tratwami górską rzeką. Tena ma bardzo znaną i jedną z najlepszych tras na świecie. To idealne miejsce na spływy tratwami i kajakiem.